Home cinsiyet seçimi Kıbrıs Embriyo Donasyonu
taşıyıcı anne

Kıbrıs Embriyo Donasyonu

by wpuzman

BB Taşıyıcı annelik merkezinde, Embriyo Donasyonu hakkında size nasıl yardımcı olacağımızın anlaşılması adına bu konu ile ilgili bilmeniz gereken önemli bilgilerin bir kısmını yazımızı okuyarak edinebilirsiniz.

Embriyo Donasyonu Nedir?

Embriyo donasyonu, çocuk sahibi olamayan bireylere çoğunlukla tavsiye edilen bir çözüm olabilmektedir. Eğer çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin doğal yollarla çocuk sahibi olabilmesi mümkün olamıyorsa, embriyo donasyonu mümkün olabilen en iyi çözüm olabilir.

Embriyo donasyonu işlemi için yumurtalar, sağlıklı bir donörden elde edilir ve sperm bankasındaki sperm kullanılarak, güvenli, modern laboratuvar ortamında döllenir.

Ardından embriyolar mikroenjeksiyon yardımıyla, doğal yollarla mümkün olmayan hamile kalma fırsatını oluşturmasına yardımcı olması hedefi ile rahme transfer edilir.

Embriyo bağışı, kadının kendi yumurtaları ile hamile kalamadığı ve erkeğin yumurtayı dölleyebilecek spermi olmadığında çiftlere tavsiye edilen bir yöntemdir. 

Bu tedavide, çiftin fiziksel karakteristiği ile uyumuna göre belirlenen yumurta ve sperm bağışları mikroenjeksiyon işlemine tabii tutulur.

Bütün donör yumurtalar ve spermler uygun bir tarama kontrolünden geçerler. Ardından embriyo, alıcı kadına transfer edilir ve başarı oranı ortalama %80’dir.

Embriyo Donasyonundan önce, diğer bağış uygulamalarında olduğu gibi, tıbbi gerekçe ve uygulamanın bütün detayları çift ile görüşülmelidir.

Embriyo Donasyonu Yöntemi

Tabii ki de embriyo bağışı süreci tamamen kişiseldir.

Bu nedenle, bir bütün olarak embriyo donasyonunu daha iyi anlayabilmeniz için kapsamlı bir indüksiyondan geçmeye hazır olmanız gerekmektedir.

Bu değerlendirme, karşılaşabileceğiniz şeylere hazırlanmanız adına oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Embriyo donasyonu, kişisel bir deneyim olduğundan edindiğiniz bilgileri not almanız önemlidir.

https://youtube.com/watch?v=77qFRuAIbu0%3Fcontrols%3D1%26rel%3D0%26playsinline%3D0%26modestbranding%3D0%26autoplay%3D0%26enablejsapi%3D1%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fwww.dunyaivf.com%26widgetid%3D1

Tıbbi gerekçelerin açıklanmasından sonra, eğer çift embriyo donasyonunu seçerse, süreç çiftin tıbbi değerlendirmesi ile devam etmektedir.

Bu değerlendirmeler, tedavi süresince her ikinizin de karşılaşabileceği zorlukları belirlemeye yardımcı olmaktadır.

Tıbbi değerlendirmelerin sonucu, embriyo donasyonu ile ne kadar ilerleyebileceğinizi ya da sürece devam etmeden önce hangi engelleri aşmanız gerektiğini ortaya koymada belirleyici bir rol oynamaktadır.

Embriyo transferi ne zaman gerçekleşir?

Alıcı kadın, gerekli olan tarama kontrollerinden geçtikten sonra, gerekli olan bütün ilaçlar düzgün bir şekilde gözden geçirilir. Bu ilaçlar, implantasyondan önce vücudun tıbbi olarak hazır olmasına yardımcı olacaktır.

Hangi ilaçların gerektiği konusunda bir açıklık sağlandığında ve işleme geçilmesi üzerine anlaşıldığında, ultrason taramaları gerçekleştirilir.

Embriyo transfer tarihi, alıcının tıbbi takibine göre belirlenir ve çift, embriyo transferinden önce bilgilendirilir. Genel olarak, endometriyal kalınlık 7mm’in üzerinde olduğunda embriyo transferine uygun addedilir.

Endometriyal ya da rahim problemleri olan kadınların, çocuk sahibi olmak için embriyo donasyonuna ek olarak taşıyıcı anneliği de kullanmaları gerekebilir.

Embriyo transferinden sonra alınacak önlemler

Her uygulamada olduğu gibi embriyo transferini de yakından ve bütün hatları ile değerlendirmek önemlidir.

Hem sizi bekleyen zorlukların hem de embriyo transferinin yarattığı fırsatların farkına varmanız önemlidir.

Doğru merkezi seçmek bu yüzden bu kadar önemli. Transfer sonrası bakım ne kadar iyi ise embriyo transfer işleminden keyif almanız ve daha iyi sonuçlar elde etme şansınız o kadar yüksek olur.

Konu Kıbrıs’ta embriyo donasyonuna geldiğinde, geçireceğiniz ayrıntılı değerlendirme süresince avantajlar netleştirilebilir.

Verdiğiniz kararın belirgin doğası nedeniyle, embriyo donasyonunun güvenli ve başarılı bir şekilde ilerlemesi için en iyi imkanı sağlayan merkezde yapılması önemlidir.

Embriyo Donasyonu için Neden Kıbrıs’ı Seçmeliyiz?

Kıbrıs’ta yaşamasanız bile, burası embriyo bağışı gibi tedaviler için Avrupa’daki en iyi ülkelerden biri haline gelmiştir.

Konu embriyo donasyonu olduğunda Kıbrıs, bu gibi hizmetleri sağlamakta kıtadaki en yüksek oranlara sahip ülkeler arasındadır. Kıbrıs’ta embriyo bağışı gerçekleştirmenin neden iyi bir fikir olduğunu ortaya koyan sebeplerden yalnızca bazıları şunlardır:

  • Çok az yer bu derece istikrarlı kalitede bir tedaviyi uygun fiyata sunmaktadır.
  • Tıbbi Tüp Bebek tedavilerinin konforlu kalitesi, Kıbrıs’ın tıbbi bakımının gurur duyduğu bir yanıdır.
  • Ülke, reküperasyon için en rahatlatıcı ortamlardan birini sağlamaktadır.
  • Liberal donasyon düzenlemelerine sahiptir.

Çok az ülke, embriyo bağışını Kıbrıs’ta olduğu gibi gerçekleştirebileceğini iddia edebilir. Sektör bilgileri ile yaşam kalitesinin birleşmesi, Kıbrıs’ı harika bir seçim haline getirmektedir ve burada kalan bireylere keyifli anlar yaşatmaktadır.

Bir diğer sebep de tabi ki maliyettir. Kıbrıs’ta embriyo bağışının fiyatları , özellikle Avrupa’daki diğer ülkelerle kıyaslandığında oldukça düşüktür.

Embriyo donasyonu hem kadına hem de erkeğe bağlı kısırlık (infertilite) problemi yaşandığında uygulanan bir tüp bebek uygulamasıdır. Embriyo donasyonu uygulamasında, donörlerden temin edilen yumurta ve sperm, laboratuvar ortamında döllenerek uygun günde alıcı anne adayının rahmine yerleştirilir..

Embriyo Donasyonu Kimlere Uygulanır?

• Hiçbir şekilde yumurta ve sperm elde edilemeyen çiftlere
• Genetik hastalığı olup hiçbir şekilde sağlıklı çocuk doğma ihtimalinin bulunmadığı çiftlere (genetik analiz yöntemiyle dahi sağlıklı gebelik elde edilemiyorsa)
• Defalarca denenmesine rağmen kendi yumurta ve spermiyle kaliteli embriyo gelişmeyen ve gebelik şansı olmayan çiftlere
• Tekrarlayan başarısız tüp bebek denemeleri olan çiftlere

Embriyo Donasyonu Nasıl Yapılır ?
Bu yöntem sayesinde genetik tarama da yapılabilir. Böylelikle doğacak çocukta ortaya çıkabilecek birçok genetik rahatsızlığın önüne geçilebilir.
• Diğer tekniklere göre gebelik şansı daha yüksektir.

Embriyo donasyonu öncesi alıcı çiftin, özellikle anne adayının genel sağlık durumu ve kadın doğum açısından değerlendirilmesi büyük önem taşımaktadır. Kan değerleri ve hormon düzeylerine bakılarak gerekli durumlarda ilaçlı rahim filmi (histerosalpingografi-HSG) çekilebilir.

Embriyo transferi yapılacak olan anne adayının rahminin transfere uygun hale gelebilmesi için adet görüyorsa adetin 2. veya 3. günü, adet görmüyorsa tedavi programına uygun olarak belirlenen bir günde rahim içini geliştirici-kalınlaştırıcı hap veya bant tedavisine başlanır ve bu tedavi yaklaşık 2 hafta boyunca devam eder. İki haftanın sonunda hastanın rahmi ultrason ile değerlendirilir. Transfer için uygun ilaçlar ve zaman planı yapıldıktan sonra transfer günü belirlenir. Transfer günü, laboratuvar ortamında döllenen embriyo, anne adayının rahmine yerleştirilir.

Eğer Kıbrıs embriyo donasyonu ile ilerlemeyi düşünüyorsanız, sektörde 2014 yılından günümüze gebelik oranlarını en yüksek seviye de tutabilmek için çalışan BB taşıyıcı annelik bünyesinde çalışan profesyonel ekipten yardım edebilirsiniz. .

İlk adımı attığınız andan itibaren koordinatörlüğünüz uzman arkadaşlarımız tarafından karşılanıyor. Tıbbi alanda ise hem Gürcistan’da hem de Kıbrıs’ta tüp bebek alanında uzman doktorlarımız, embriyologlarımız ve koordinatörlerimiz tedavinizi yürütüyor. Ekip, hastane ve doktorlarımızla tanışmak için bize ulaşın.

Gürcistan’da Amerikan sertifikalı hastanemiz ile Kıbrıs’ta Avrupa protokollerini güncel olarak takip eden son teknoloji tıbbi teçhizatlara sahip hastanemiz içeri adım attığınız andan itibaren size başarıya ne kadar yakın olduğunuzu hissettiriyor.

Hastanelerimiz ve laboratuvarlarımızı görmek için bize ulaşın.

Kıbrıs’taki embriyo donasyonu fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, harcamalarınıza dair daha iyi bir değerlendirme yapmanıza yardımcı olabiliriz.

Bizimle hemen iletişime geçin, ve durumunuzla bağlantılı harcamalara daha yakından bakalım.

Embriyo donasyonu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer Yazılar