Home donasyon TAŞIYICI ANNE

TAŞIYICI ANNE

by wpuzman

Taşıyıcı anne nasıl olunabileceği ve seçimi oldukça önemli bir konudur. Taşıyıcı anne uygulamasının yapıldığı Kıbrıs’ta belirlenecek olan ücret yapılacak uygulamaya göre şekil almaktadır. Taşıyıcı annelik yöntemi uygulanarak çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, onayladıkları taşıyıcı annenin kalıtsal veya bulaşıcı hastalıklarının olmadığından emin olacak şekilde gerekli taramaları yaptırmalıdırlar. En önemli prosedürlerden biri olması sebebiyle merkezimizde her türlü sağlık taraması yapıldıktan sonra taşıyıcı annelik uygulamasına başlanmaktadır.

Bazen her türlü yöntemin denenmiş olmasına rağmen hiçbirinin işe yaramadığı durumlarda yetişkinler, anne ve baba olabilmek hayaliyle taşıyıcı annelik yöntemine başvurmaktadırlar.

Taşıyıcı Annelik Nedir?

Anne baba olabilme hayaline ulaşabilmek için birçok ebeveyne umut kaynağı olan taşıyıcı annelik işlemleri, ilk olarak 1986 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanmış ve başarılı olmuştur. Çocuk sahibi olmayı çok isteyen, fakat sağlık sorunları sebebiyle hamile kalamayan çiftler, kendi genlerini taşıyan bir bebeği başka anne aracılığıyla dünyaya getirmek için bu yönteme başvurmaktadırlar.

Adından da anlaşılacağı üzere, taşıyıcı annelik yöntemi süresinde çocuğu dünyaya getiren kişi yalnızca taşıyıcılık görevi yapmaktadır. Bu yöntem ile çocuk sahibi olunması halinde, bebek genetik olarak bebek sahibi olmak isteyen çifte aittir ve taşıyıcının görevi bu süreçte bebeğin uygun koşullarda gelişmesini sağlamak ve sonucunda doğum eylemini yerine getirmektir.

Taşıyıcı anne doğum sonrasında bebeği biyolojik anne ve babasına teslim eder ve bu süreçteki rolü sona ermiş olur.

BİZE BIRAKIN ! Başladığınız andan itibaren bebeğinize ulaşana kadar her ayrıntıyı planlıyoruz.

Benzer Yazılar