Home kıbrıs taşıyıcı annelik Taşıyıcı Annelik

Taşıyıcı Annelik

by wpuzman

Taşıyıcı anne seçimi oldukça çok bir konudur. Kıbrıs’ta taşıyıcı anne fiyatları da yapılacak uygulamaya göre şekil almaktadır. Taşıyıcı anne ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, anlaştıkları taşıyıcı annenin kalıtsal veya bulaşıcı hastalıklarının olup olmadığından emin olmalıdır. Bu sebeple merkezimizde her türlü sağlık taraması yapıldıktan sonra gerekli işlemlere başlanmaktadır.

Bazen en komplike tedavilerin bile işe yaramadığı bir durumda yetişkinler, anne ve baba olamamak fikri yerine taşıyıcı anne seçeneğini düşünmeye başlarlar.

Taşıyıcı Annelik Nedir?

Gebe kalma hayali kuran birçok ebeveyn için umut kaynağı olan taşıyıcı annelik, ilk olarak 1986 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanmış ve başarılı olmuştur. Bu yöntem çocuk sahibi olmak isteyen, ancak sağlık problemlerinden dolayı hamile kalamayan çiftlerin kendi genlerini taşıyan bir bebeği başka anne aracılığıyla dünyaya getirmesidir.

Adından da anlaşılacağı gibi taşıyıcı annelikte çocuğu dünyaya getiren kişi sadece taşıyıcılık görevi yapar. Bebek genetik olarak bebek sahibi olmak isteyen çifte aittir ve taşıyıcının görevi embriyonun tutunması, büyümesi, gelişmesi için uygun koşulları sağlamak ve sürecin nihayetinde doğum eylemini yerine getirmektir.

Taşıyıcı anne doğumdan sonra bebeği genetik ebeveynlerine teslim eder ve süreçteki rolü yasal olarak sonsuza kadar son bulur.

Benzer Yazılar