Home cinsiyet seçimi Taşıyıcı Annelik Nedir? Nasıl Olunur?

Taşıyıcı Annelik Nedir? Nasıl Olunur?

by wpuzman

Taşıyıcı annelik, çiftlerin yumurta ve sperm hücreleri ile laboratuvar ortamında döllenmiş olan embriyolarının, kadının gebelik için uygun bir rahme sahip olmaması ya da rahminin bulunmaması halinde, sağlıklı ve doğum yapabilen başka bir kadının rahmine transferi işlemidir.
Taşıyıcı anne, bebek sahibi olmayı hayal eden bir kişi için hamile kalmayı ve doğum sonrası bebegi anlaştığı gibi aileye vermeyi kabul etmiştir.
Başka birine ait bir bebeği hiçbir maddi karşılık beklemeden taşımak isteyen kadınlar olsa da, çoğunlukla gebeliğe ait tüm harcamaların (sağlık harcamaları, gebelik kıyafetleri, çalışamadığı süreyi telafi etme) dışında belirlenen bir ücret karşılığında bu işlem yapılmaktadır. Bu işlem pekçok ülkede yasaldır.
Tüp Bebek Merkezimiz tüm kanuni işlemlerin uygulamasını gerçekleştirerek bu, işlemin uygulamasını yapar. Tabii ki bu arada Kıbrıs Tüp Bebek Merkezimiz, taşıyıcı annenin ruhsal ve fiziksel olarak işleme uygunluğunu denetlemek ve uygun görmediğimiz taşıyıcı anne adaylarını reddetmek hakkına sahiptir.

Benzer Yazılar