Home cinsiyet seçimi Taşıyıcı annelik yöntemleri.
taşıyıcı anne

Taşıyıcı annelik yöntemleri.

by wpuzman

Taşıyıcı annelik yoluyla ebeveyn olmaya karar veren çiftler ilk olarak işlemin gerçekleşeceği tıbbi merkeze başvurmalı ve bu uygulamayla ilgili detaylı bilgi almalıdır. Ebeveynlerin sağlık durumu, yaşam şekli, eğer varsa ebeveynlik geçmişleri gibi hususlar hakkında incelemeler yapılmalıdır. Herhangi bir engelin söz konusu olmadığı durumlarda, çiftin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda taşıyıcı anne adayı eşleştirilmesi yapılır.  Yasal anlaşmalar ve gerekli prosedürler sonrasında uygulamaya geçilir.

Sperm ve yumurta hücreleri ebeveyn veya donör yoluyla elde edilebilir. Yumurta sağlayıcısının yumurta geliştirmesine yardımcı olmak için ilaçlar verilir ve gerekli işlemler uygulanır. Daha sonra taşıyıcıya aktarılacak olan embriyoyu oluşturmak üzere, yumurta ve sperm laboratuvarda döllenir. Taşıyıcı anneye, embriyo transferinden önce ve hamilelik sırasında birtakım doğurganlık tedavileri uygulanır. Sağlıklı bir hamilelik teyit edildiğinde ve bebeğin kalp atışı duyulduğunda taşıyıcı annelik başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.

Hamilelik sürecinden sonra, hem taşıyıcı hem de ebeveynler için en önemli eylem olan doğum başlar. Bebek doğunca, ebeveynler bebekleriyle birlikte hastaneden taburcu edilir. Taşıyıcı anne ve ebeveynler, karşılıklı yapılan anlaşmanın boyutuna göre iletişim halinde olabilir.

Benzer Yazılar